Gdy w Bielsku-Białej w dniu 27.01.2010 r. znalazłem się w korku stulecia, to marzyłem aby zobaczyć prawdziwego Policjanta z drogówki kierującego ruchem na przynajmniej jednym z niedrożnych skrzyżowań .
Niestety, mimo że przejechałem miasto wzdłuż i wszerz, to nigdzie nikt w białej czapce z orzełkiem ruchem nie kierował !
Zadałem sobie pytanie co się stało z naszą wspaniałą drogówką ???
Wykonałem telefon i dowiedziałem się od bardzo kompetentnego oficera dyżurnego, że stolica Podbeskidzia jest zakorkowana, bo jakaś wytwórnia kręci film i jak mi się coś nie podoba, to mam się zwrócić do Rady Miasta, lub do Prezydenta .
Z uwagi na fakt, że są to zbyt wysokie progi jak na moje nogi, więc postanowiłem cierpliwie stać dalej, aż się w końcu miasto rozkorkuje.
Swoją drogą, to jest dosyć nowatorski pomysł, aby film kręcić akurat w godzinach szczytu tak, jakby nie można było do południa lub wieczorem . Podobno ma to być komedia o tym jak filmowcy z Warszawy śmieją się z frajerów stojących w korkach na Podbeskidziu .
Jadąc z prędkością 2km na godzinę doszedłem do wniosku, że cały ten ambaras wynika z uprzywilejowanego traktowania przez władze miasta- Policji radarowej, Policji fotoradarowej i wideopolicji w stosunku do poczciwej drogówki.
Policja drogowa, czyli taka, która potrafi kierować ruchem na skrzyżowaniach i udrażniać korki jest wypierana przez fotoradarowców, wideokamerzystów i radarowców w mundurach !
Policjant na skrzyżowaniu musi intensywnie się namachać rękoma, naobracać tułowiem na wszystkie strony, a do tego nagwizdać na zasypiających w autach niektórych kierowców .
Poza tym Policjant drogowy nieźle wymarznie o tej porze roku kierując ruchem.
Co innego Policjant radarowy, który wyjmuje ciepluteńską "suszarkę" i namierza delikwenta, tylko kogo on mógł namierzyć radarując dojazd do korka ?
Z kolei wideopolicjant cały czas jedzie sobie w ciepełku, kręci film, a potem zaprasza do samochodu na seans wideo .
Gdy zobaczyłem na ul. Warszawskiej jeden radiowóz z radarowcami, na Bystrzańskiej drugi , na Monte Cassino trzeci, a pod tunelem wyprzedził mnie samochód niby-cywil z wideokamerą ( bo zbyt wolno jechałem aby mnie filmować ) , to zrozumiałem, że ktoś wreszcie powinien się upomnieć o prawa drogówki do kierowania ruchem na skrzyżowaniach w zakorkowanym mieście Bielsko-Biała !!!
Rajmund Pollak
Informacje:
Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .
Archiwum:
2019
2018
2017
2016
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)
2015
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)
2014
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)
2013
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)
2012
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)
2011
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)
2010
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)
2009
Ostatnie komentarze
bbb
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...
Reklama:
Statystyki bloga:
Wyświetleń: | 517311 |
Newsów: | 503 |
Komentarzy: | 420 |